Ile kosztuje tynkowanie domu jednorodzinnego?

photo 1517581177682 a085bb7ffb15ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Warstwa tynku szczelnie zabezpiecza ściany przed działaniem wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Bez tego kroku ściany mogą stale akumulować wodę, co grozi osłabieniem struktury murów. Dlatego prace remontowe najlepiej przeprowadzić od razu po wybudowaniu mieszkania. Nie zawsze jednak są na to środki, a prace mogą być bardzo kosztowne. No właśnie, ile dokładnie trzeba przygotować na remont niewielkiego mieszkania?

Koszty tynkowania mogą być zróżnicowane

Na ostateczną cenę tynków wpływa wiele czynników. Przede wszystkim opłaty zależą od kosztów zakupu masy tynkarskiej oraz potrzebnych akcesoriów. Zaprawy cementowo-wapienne czy gipsowe są znacznie tańsze od cienkowarstwowych tynków silikonowych lub mineralnych. Jeśli zamierzamy tynkować zewnętrzne ściany i jednocześnie ocieplić budynek, musimy także dorzucić koszty zakupu materiałów i robocizny.

Opłaty zależą też od czasu trwania remontu oraz sposobu przygotowania tynków. Jeśli firma obsługująca prace stosuje agregaty tynkarskie, całkowita cena za usługę może wynieść znacznie mniej, niż w przypadku tynkowania ręcznego. Ponadto warto również uwzględnić opłaty związane z zakupem klejów czy siatki montażowej, którą często wzmacnia się tynk zewnętrzny.

Ile kosztuje przygotowanie tynku na mieszkaniu jednorodzinnym?

Jednoznaczne ustalenie konkretnej kwoty przeważnie nie jest możliwe, choć można taką wartość oszacować. Najczęściej przyjmuje się średnią stawkę za metr kwadratowy powierzchni, która ma zostać zabezpieczona. Producent agregatów tynkarskich zwraca uwagę, że przy użyciu maszyny proces może trwać znacznie krócej, co przełoży się na obniżenie kosztów usługi.

Całkowity koszt tynkowania średniej wielkości domu jednorodzinnego może wynieść od 20 do 30 tysięcy złotych. Przy większych kondygnacjach opłaty z pewnością wzrosną. Mogą one również zależeć od stopnia skomplikowania budowy nieruchomości. Mieszkanie z prostą zabudową okienną i gładkimi ścianami znacznie łatwiej będzie zabezpieczyć tynkiem, przez co opłaty również są niższe.

Warto postawić na tynki maszynowe

To sposób na przygotowanie idealnej warstwy tynkowej, która może wytrzymać przez wiele lat. Zastosowanie agregatu znacznie usprawni pracę i sprawi, że warstwa zabezpieczająca będzie mieć odpowiednią grubość na całej szerokości ściany. Agregat tynkarski z Krakowa to też wygodne narzędzie dla pracowników, którzy mogą znacznie sprawniej przeprowadzić całą pracę.

Może spodobać Ci się również:

photo 1632931004138 04f5486f6237cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMnx8YXBwbGUlMjBqdWljZXxlbnwxfDB8fHwxNjYzMTgxMzIzixlibrb 1.2.1q80w1080

Dlaczego jabłko jest tak doskonałym składnikiem zdrowej diety?

1 sierpnia 2022

Zdrowe odżywianie nie może obejść się bez naszych, polskich jabłek. Do jabłek właściwie nie trzeba przekonywać nikogo, to owoce, które od wielu wieków są jednym z głównych składników naszych wykwintnych…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady