Ile lat wytrzymuje most porcelanowy? Jakie korzyści daje założenie mostu porcelanowego?
Uzupełnienie brakującego uzębienia to jedyna rozsądna możliwość, na jaką powinien zdecydować się każdy pacjent po ekstrakcji zęba. Chodzi tutaj nie tylko o estetykę, ale również o zachowanie dobrego stanu zębów, które znajdują się obok. Jedną z możliwości, jeżeli chodzi o uzupełnienie brakujących zębów jest most porcelanowy. Jak długo wytrzymuje most porcelanowy, ile kosztuje jego założenie?
Jak długo można nosić most porcelanowy?
Most porcelanowy jest bardzo mocny, dodatkowo jego wytrzymałość można porównać do metalu, a więc nie należy się tutaj obawiać, że jakość takiego mostu będzie zła. Most porcelanowy, który zostanie dobrze wykonany, może wytrzymać nawet 30 lat. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać o higienie jamy ustnej i regularnych wizytach u stomatologa.
Co więcej, ważny jest także sposób założenia. Niedokładne pokrycie powierzchni zębów filarowych może spowodować, że czas, przez jaki będziemy cieszyli się nowym uzębieniem będzie krótki, a jak wiadomo długość użytkowania mostu porcelanowego jest bardzo ważna dla pacjenta. Oznacza to, że zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnego gabinetu stomatologicznego, powinniśmy poszukać o nim nieco więcej informacji.
Most porcelanowy – korzyści
W momencie, kiedy zdecydujemy się na założenie mostu porcelanowego, możemy liczyć na szereg korzyści. Oczywiście dla pacjenta ważny jest wygląd zębów, co oczywiście po założeniu mostu porcelanowego wpływa na piękny uśmiech. Jednak poza estetyką liczą się również pozostałe zęby, o których nie należy zapominać.
Założenie mosty porcelanowego uniemożliwi rozchwianie się zębów sąsiadujących. Jest to ważne, ponieważ w przeciwnym razie stan uzębienia mógłby się jeszcze bardziej pogorszyć.
Utrata zębów i brak ich odbudowy prowadzi także do zaniku kości. Co więcej, utrata zębów powoduje zapadnięcie policzków, co jest bardzo niekorzystne dla wyglądu twarzy.
Dlaczego wypełnianie ubytków jest tak ważne?
Niestety wiele osób mających braki w uzębieniu nie planuje uzupełniania brakujących zębów. Jest to oczywiście zła decyzja, ponieważ braki te po pewnym czasie mogą doprowadzić do kolejnych problemów w jamie ustnej.
Po każdej ekstrakcji zęba należy pomyśleć o jego szybkim uzupełnieniu, ponieważ w przeciwnym razie dojdzie do zaniku kości. Ponadto taka sytuacja z pewnością wpłynie na zęby sąsiadujące. Duże braki w uzębieniu negatywnie wpływają również na wygląd i komfort w momencie uśmiechania.
Może spodobać Ci się również:
Domowa przestrzeń kojarzy się z odpoczynkiem w rodzinnym gronie, a rzadziej z pracą zawodową. Jednakże, w dzisiejszych czasach, coraz bardziej popularna staje się praca w domu, a nawet prowadzenie działalności…
Czytaj więcej