Ile miejsc parkingowych musi zapewnić deweloper? Na jakich zasadach można nabyć miejsce parkingowe?

photo 1490122417551 6ee9691429d0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDl8fGFwYXJ0bWVudHxlbnwxfDB8fHwxNjc4MjczOTE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Kupując mieszkanie nie zawsze, zwracamy uwagę na takie szczegóły, jak miejsce parkingowe. Wbrew pozorom jest to niezwykle istotny element, ponieważ dla nas obecność takiego miejsca jest oczywista, jednak nie zawsze wygląda to tak samo w praktyce. Czy deweloper powinien zapewnić miejsce parkingowe i ile takich miejsc może udostępnić do jednego mieszkania?

Miejsce parkingowe do mieszkania deweloperskiego – co należy wiedzieć?

Zgodnie z przepisami inwestor, powinien udostępnić miejsca parkingowe do sprzedawanych mieszkań. Ponadto muszą znaleźć się tam również miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Warto dodać, że miejsca postojowe muszą mieć określone rozmiary, które też są uregulowane przepisami.

W przypadku samochodów osobowych wymiary muszą wynosić 2,5 m (szerokość) x 5 m (długość). Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych powinny natomiast mieć wymiary o minimalnej szerokości 3,6 m. Dobry deweloper łódź dba o to, aby każdy z właścicieli mieszkań miał swoje miejsce postojowe, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia.

W jaki sposób można kupić miejsce postojowe przynależące do mieszkania?

Istnieją dwie możliwości nabycia miejsca postojowego. Pierwszą z nich jest nabycie miejsca postojowego, jako obszaru wspólnego. Druga możliwość to uzyskanie dostępu do miejsca postojowego na zasadzie własnego lokalu.

Oznacza to, że miejsce jest wyłącznie właściciela mieszkania i nie może zostać zajęte przez kogoś innego. Sposób rozdysponowania miejsc parkingowych uzależniony jest od różnych czynników.

Tak samo wygląda to, jeżeli chodzi o liczbę miejsc dostępnych dla jednego mieszkania. W tej ostatniej sytuacji ilość miejsc postojowych zależy od planu zagospodarowania przestrzennego.

Dlaczego posiadanie miejsca parkingowego jest tak ważne?

Każdy z nas wie, jak trudno jest znaleźć miejsce parkingowe na terenie miasta. Co więcej, obecnie obowiązują strefy płatnego parkowania, a więc nawet kilkuminutowy postój wiąże się z kosztami. Kupując mieszkanie od dewelopera, należy zwrócić szczególną uwagę na dostępność miejsc, gdzie można zaparkować samochód.

Oczywiście większość inwestycji, w tym też słoneczne tarasy łódź ma dostęp do parkingów, a więc nie trzeba się tutaj obawiać, że będziemy mieć problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. W procesie zakupu nieruchomości, każdy szczegół jest ważny, nawet ten, który nie ma dla nas istotnego znaczenia. Podczas zakupu mieszkania, trzeba uzyskać wszystkie ważne i te mniej ważne informacje.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Paradontoza – ile kosztuje leczenie?

1 listopada 2021

Paradontoza jest chorobą przyzębia, która jest uważana za jedną z głównych przyczyn utraty zębów. Chorobę oczywiście można skutecznie leczyć, niemniej jednak niezbędne są regularne wizyty stomatologiczne, aby można było na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady