Jak czyścić buty Nike? Dzięki konserwacji, będziesz mogła nosić je dłużej!

Eleganckie sneakersy lub półbuty Nike Air mogą stanowić idealne uzupełnienie casualowej stylizacji. Jeśli oczywiście są w dobrym stanie i prezentują się tak, jak w dniu zakupu. Choć markowe obuwie słynie z większej wytrzymałości, o takie produkty również warto dbać. W jaki sposób?
Czyszczenie obuwia to podstawa…
Resztki trawy, ślady błota, kurz drogowy czy wilgoć – wszystkie te czynniki mogą negatywnie wpływać na strukturę obuwia. Choć najczęściej produkty serii Nike Court są przygotowane z wytrzymałego poliestru, nadmierna ilość zabrudzeń może osłabić delikatniejsze łączenia i przyczynić się do uszkodzenia produktów.
Dlatego warto regularnie czyścić powierzchnię cholewki, najlepiej wykorzystując zwykłą wodę i ściereczkę. Poważniejsze zabrudzenia można usunąć, stosując letnią wodę z mydłem lub innym lekkim detergentem. Przed użyciem środka warto jednak zapoznać się z zaleceniami producenta i sprawdzić, czy jego wykorzystanie nie wywoła efektów ubocznych.
Co zrobić z mokrymi butami?
Przede wszystkim nie kłaść ich na grzejniku lub w sąsiedztwie kotła grzewczego Buty Nike Court mogą źle znieść nagłą zmianę temperatur, co w połączeniu z silnie parującą wodą znacznie osłabi strukturę cholewki.
Jak zatem suszyć obuwie? Jeśli nie musimy z niego korzystać w najbliższym czasie, najlepiej postawić je w suchym i przewiewnym miejscu. Woda po kilku dniach powinna samoczynnie odparować. Dobrze jest też wyciągnąć wkładki i sznurowadła ze środka, co przyspieszy proces usuwania wody. Aby szybciej się jej pozbyć, można zastosować inne domowe sposoby, np.:
- wykorzystać stare gazety, które doskonale chłoną wilgoć,
- wsypać do środka ryż, który szybko pochłania wodę.
O czym warto pamiętać wybierając buty Nike damskie?
Właściwie dobrane obuwie również ma duży wpływ na jego wytrzymałość. Gdy wybierzemy zbyt mały produkt, możemy chcieć go rozciągnąć, co obniży wytrzymałość cholewki. Z kolei za duże buty mogą nadmiernie wyginać się w okolicach palców, co również negatywnie wpłynie na jakość cholewki.
Warto też pamiętać o prawidłowym stosowaniu obuwia. Nie należy przykładowo tolerować wygięć w cholewce, które często pojawiają się w tylnej części cholewki. Zawsze też warto ściągać rozsznurowane obuwie, ponieważ pominięcie tego kroku wiąże się z dyskomfortem w trakcie zdejmowania i ryzykiem rozciągnięcia połączeń między materiałem a podeszwą.
Może spodobać Ci się również:
Pozycjonowanie stron ma za zadanie zwiększenie ich oglądalności. Aby strona internetowa znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania konieczne jest wykonanie wielu czynności. Zanim zabierzemy się za pozycjonowanie, należy wiedzieć, jak…
Czytaj więcej