Jak dobrać buty trekkingowe niskie? Sprawdź kiedy takie warianty się przydadzą

photo 1544644181 737b99761c09cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzM3x8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjEwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

To doskonałe obuwie na wycieczkę po górach. Buty trekkingowe od lat towarzyszą zawodowym wspinaczom podczas pokonywania skomplikowanych tras. To wygodne, przewiewne obuwie, które doskonale stabilizuje stopę. Podczas lata, lepiej stawiać na warianty z niską podeszwą, które również ochronią stopy przed otarciami i uderzeniami. W jaki sposób je wybierać?

Po pierwsze zwróć uwagę na kształt podeszwy

W trakcie zwiedzania górskich szlaków będziemy musieli pokonać zróżnicowany teren. Na wyższych partiach gór bardzo cżęsto spotkać można śliskie powierzchnie, lub pokryte dużymi kamieniami turnie. Do takiego terenu potrzeba obuwia z grubym spodem, który doskonale zabezpieczy nasze kończyny. Buty Salomon z niską cholewką sprawdzą się w tym przypadku doskonale.

Oprócz grubości podeszwy warto też zwrócić uwagę na jej twardość i obecność dodatkowych systemów wzmacniających. Pianka GoteTEX w środkowej części śródstopia będzie wspomagać nasze stopy podczas pokonywania trudniejszych odcinków. Niektóre warianty mają też wzmocnienia na piętach i w okolicy palców, które neutralizują uderzenia stopy w trakcie marszu.

Kształt cholewki również ma znaczenie

Jeśli podczas próby obuwia odczuwamy pewien dyskomfort, być może powinniśmy się zastanowić nad doborem innego wariantu. Mimo odpowiedniego rozmiaru czasem kształt cholewki może nie odpowiadać budowie naszych stóp. W górach liczy się dopasowanie obuwia, jednak gdy warianty będą wywoływać dyskomfort, stracimy przyjemność z wycieczki.

Jeśli cholewka jest zbyt szeroka, lub zbyt wąska, najlepiej przetestować inny produkt marki Salomon. Producent udostępnia rozbudowaną ofertę butów trekkingowych o różnym kroju i fasonie, przez co dość łatwo będzie wybrać produkt w pełni odpowiadający naszym preferencjom. Gdy już podczas próby odczujemy, że coś jest nie tak, nie warto wybierać butów, z myślą, że w końcu się rozchodzą. Niewłaściwa budowa cholewki będzie nam w takiej sytuacji przeszkadzać cały czas.

Jaki rozmiar butów dobrać?

Obuwie trekkingowe powinno być dopasowane do kształtu stóp, choć w kwestii długości lepiej zachować pewien zapas. Można wybrać produkty o pół rozmiaru większe, przez co nie będziemy mieć kłopotów z założeniem cieplejszej skarpetki podczas zimowego sezonu. Lekki luz ułatwi też pokonanie trudniejszych podejść i zapewni komfort również zmęczonym stopom, które będą lekko opuchnięte.

Podczas zakupów warto również zwrócić uwagę, czy produkty mają dodatkowe funkcjonalności. Na dłuższą wyprawę przyda się wariant z wodoodporną membraną, która częściowo zabezpieczy stopy przed działaniem wilgoci. Popatrzmy również na sposób ułożenia sznurowadeł. Jeśli wiązanie będzie wywoływać dyskomfort, lepiej postawić na inny produkt.

Może spodobać Ci się również:

photo 1580587771525 78b9dba3b914cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxyZWFsJTIwZXN0YXRlfGVufDF8MHx8fDE2NTkwODk4OTYixlibrb 1.2.1q80w1080

Kiedy deweloper zakłada księgę wieczystą? Dlaczego księga wieczysta jest tak ważnym dokumentem?

1 lipca 2022

Księga wieczysta to rejestr zawierający ważne informacje o stanie prawnym nieruchomości. Niestety założenie księgi wieczystej nie zawsze jest wymagane, przez co w momencie sprzedaży mieszkania mogą pojawić się pewne komplikacje.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady