Jak rozbić buty trekkingowe, które są za małe?

photo 1605019494684 627a0c56fabecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjA5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Podczas zakupów bardzo często zapominamy o zachowaniu zdrowego rozsądku. A w niektórych przypadkach nie da się wymienić obuwia na bardziej odpowiadający wariant. Najczęściej problem dotyczy rozmiaru butów, gdy przychodząc do domu stwierdzamy, że jednak upatrzone produkty są zbyt ciasne. Czy da się je nieznacznie wydłużyć?

Być może buty wystarczy rozchodzić

Zdarza się, że sprzedawcy zalecają nam zakup dopasowanego obuwia, twierdząc, że przecież i tak ulegnie ono rozbiciu. Faktycznie skóra oraz niektóre tworzywa sztuczne mają zdolność do nieznacznej zmiany kształtu i dopasowania do stóp. Dlatego jeśli mamy możliwość, wypróbujmy buty w domowych warunkach i sprawdźmy, czy po jakimś czasie dyskomfort zniknie.

Warto jednak zwracać uwagę na ból pojawiający się podczas chodzenia. Jeśli będzie on zbyt silny, może to oznaczać, że buty damskie salomon są niedopasowane. Dalszy marsz w takich produktach może skończyć się otarciami i bolesnymi odparzeniami. Dlatego po stwierdzeniu, że buty nie pasują, lepiej udać się do sklepu na wymianę, lub wypróbować inne sposoby.

W niektórych przypadkach da się temu zaradzić

Na lekką modyfikację kształtu cholewki podatna jest przede wszystkim skóra naturalna, która ma zdolność rozszerzania. Trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób możemy jedynie nieznacznie zwiększyć powierzchnię, a bardziej agresywna ingerencja skończy się spękaniem butów. Jednym ze sposobów na zbyt ciasne produkty jest wykorzystanie wilgotnej skarpety założonej na stopę. Pod wpływem wilgoci materiał ulegnie zmiękczeniu i łatwiej dopasuje się do kształtu kończyny.

Można też wykorzystać specjalne prawidła. Najczęściej to drewniane produkty, które dociska się wewnątrz obuwia. Przed ich włożeniem warto wyłożyć wnętrze mokrymi gazetami. Po kilku dniach cholewka powinna ulec delikatnemu wydłużeniu.

Mechaniczne sposoby nie będą wskazane

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy rozciągać obuwia z wykorzystaniem klasycznych narzędzi. Młotek na niewiele się tu zda, a w przypadku butów salomon speedcross 3 może nawet wywołać poważne uszkodzenia cholewki. Ponadto wszelkie próby zastosowania narzędzi uniemożliwią wymianę obuwia lub uzyskanie zwrotu kosztów zakupu podczas reklamacji.

Jeśli buty są za małe, najlepiej wybrać się do sklepu i spróbować wymienić je na produkty w odpowiednim rozmiarze. Bardzo często sprzedawca ma na zapleczu taki model i nie trzeba będzie stosować innych metod rozciągających cholewkę.

Może spodobać Ci się również:

photo 1605678141352 ccd8c79848d9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzNnx8dHJ1Y2t8ZW58MXwwfHx8MTY4Njc3NTQ0M3wwixlibrb 4.0.3q80w1080

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki biura?

1 sierpnia 2023

Przenosiny powierzchni biurowej wymagają sporych nakładów pracy. Przygotowanie przeprowadzki obszernej przestrzeni roboczej będzie bardzo problematycznym zadaniem, zwłaszcza gdy chcemy utrzymać funkcjonalność przedsiębiorstwa na tym samym poziomie. Podstawowym problemem będzie w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady