Jak wybrać energooszczędne drzwi zewnętrzne, czym się kierować?

unnamed file 2

Aktualne trendy wymagają stosowania w każdej dziedzinie życia sposobów na zaoszczędzenie energii cieplnej oraz elektrycznej. Budownictwo jest tu szczególnie istotną branżą, a domy coraz częściej budowane są jako konstrukcje wysoko energooszczędne. W związku z tym producenci elementów dopełniających budowy domu, czyli stolarki okiennej i drzwiowej stawiają na szereg rozwiązań zapewniających swym wyrobom pełną termoizolacyjność.

Wybierając producenta okien oraz drzwi musimy kierować się kilkoma czynnikami warunkującymi, że produkty takie dobrze odizolują wnętrze i zapewnią minimalną utratę ciepła. Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego spełniające wysokie wymagania w budownictwie pasywnym muszą być wykonane z odpowiednich materiałów oraz o odpowiedniej konstrukcji.

Współczynnik ciepła i nowoczesne technologie

Konstrukcja drzwi zapewniających wysoka energooszczędność musi zapewniać szczelność. To wiąże się z precyzyjnym dopasowaniem wszystkich elementów stolarki. Jednocześnie materiały powinny być odporne na czynniki zewnętrzne, tak by nie wypaczyły się po dłuższym okresie użytkowania. Ciepłe drzwi, to modele wykonane w nowoczesnej technologii wzmacniającej materiał wykończeniowy.

Zachowując szczelność drzwi zyskujemy na podwyższeniu parametrów izolacji cieplnej. Współczynnik przenikania ciepła Ud, to taki parametr, który w wysokiej klasie energooszczędności powinien być jak najniższy. Według norm budowlanych do drzwi pasywnych Ud musi wskazywać max. 0,63 W/m2K.

Z jakich materiałów wykonane są drzwi energooszczędne?

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów drzwiowych, ma szereg zalet, w tym wysoki parametr izolacyjności. Nie mniej ma również swoje wady. Źle zabezpieczone lub użytkowane z nienależną dbałością mogą po jakimś czasie zostać wypaczone, a to powoduje ich rozszczelnienie.

Z innych materiałów drzwiowym można wymienić stal, aluminium lub PCV. Jednakże każdy z osobna ma również swoje wady. Tylko łącząc je odpowiednio w technologii hybrydowej uzyskujemy model drzwi zewnętrznych o wysokiej trwałości i wytrzymałości. Niewątpliwie takie rozwiązanie pozwala cieszyć się przez długie lata szczelnymi i ciepłymi drzwiami zewnętrznymi.

Jaka warstwę wewnętrzną posiadają drzwi zewnętrzne do domu?

Drzwi wejściowe, spełniające restrykcyjne wymogi budownictwa pasywnego muszą być odpowiednio zabezpieczone również wewnątrz. Zewnętrzny materiał, nawet najbardziej szczelny, bez wewnętrznego izolatora, nie wystarczy na uzyskanie dobrych parametrów energooszczędności. Dlatego też wypełnienie pianą PUR jest istotne w celu uzyskania najwyższej klasy.

Może spodobać Ci się również:

Tokarka cnc – jaką wybrać? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę

Tokarka cnc – jaką wybrać? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę

30 listopada 2020

Urządzenia do wytaczania i frezowania powinny nie tylko radzić sobie z formowaniem nawet najtwardszych elementów. W celu zwiększenia efektywności produkcji, warto postawić na tokarki, które pozwolą na wykonanie drobnych detali…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady