Jakie są objawy choroby serca u psa? Jakich objawów nie należy bagatelizować?

photo 1616046592245 7ab7c447ccdecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0NXx8dmV0fGVufDF8MHx8fDE2NDYzMDI4NjQixlibrb 1.2.1q80w1080

Choroby serca u psa to dosyć częsty problem, który może bardzo negatywie wpłynąć na stan zdrowia czworonoga. Co więcej, choroby związane z układem krążenia mogą dotknąć psy w każdym wieku. Objawy chorób serca u psów nie zawsze można zauważyć, dlatego tak ważne są wizyty u weterynarza, który w razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zbada psa.

Objawy choroby serca u psa

Wczesne rozpoznanie choroby serca u psa z pewnością przełoży się na szybkie wdrożenia leczenia. Oczywiście taka sytuacja pozytywnie wpłynie na stan zdrowia czworonoga, a także długość jego życia. Jednak, jak rozpoznać, że pies ma problem z sercem?

Częstym objawem choroby serca jest zła reakcja na wysiłek fizyczny. Szybsze męczenie się oraz ogólne osłabienie może być symptomem choroby serca u naszego pupila. Ponadto warto zwrócić tutaj uwagę również na to, czy pies po spacerze nie ma przyspieszonego oddechu.

Niekiedy objawem może być także kaszel, co również nie powinno być bagatelizowane przez właściciela psa. Czas występowania chorób serca jest zazwyczaj uzależniony od rasy. U dużych ras choroby serca występują wcześniej, niż u mniejszych.

Badanie serca u psa – co warto wiedzieć?

Weterynarz kardiolog Lublin to osoba, do której powinniśmy się udać w momencie, gdy zauważymy u naszego psa wyżej wymienione objawy. Specjalista przeprowadzi wtedy badanie serca u, co pozwoli na postawienie diagnozy.

Oczywiście niektóre objawy nie muszą wskazywać na problem z sercem, jednak nie należy rezygnować z badania, ponieważ w ten sposób możemy potwierdzić lub wykluczyć niektóre schorzenia. Na kontrole u psiego kardiologa możemy zostać skierowani także w momencie, gdy weterynarz podczas kontroli stwierdzi, że z sercem dzieje się coś złego. Określenie tego, jak pracuje serce jest możliwe dzięki badaniom tj. echo serca, badanie EKG oraz badanie RTG serca.

Jak zająć się psem chorym na serce?

Pielęgnacja psa powinna być codzienną rutyna każdego właściciela. Jednak w sytuacji, kiedy nasz pupil jest chory, należy jeszcze bardziej o niego zadbać. Niezwykle ważna jest tutaj dieta, która musi być bogata w potas, magnez, kwasy omega-3, L-karnitynę i taurynę.

Ponadto warto zwrócić również uwagę na prawidłową suplementację, ponieważ pomoże ona utrzymać psa w dobrej kondycji, a tym samym poprawić stan jego zdrowia. Pies chory na serce wciąż potrzebuje spacerów i zabawy, a więc choroba ta nie wymaga zmiany wszystkich codziennych nawyków.

Może spodobać Ci się również:

photo 1520219306100 ec4afeeefe58cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1Mnx8c2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTY0MjA2ODUzMwixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak dobrać buty trekkingowe na długie górskie wyprawy?

1 marca 2022

Wycieczki w góry mogą stać się pasjonującym zajęciem w wolnym czasie. Takie wyprawy wymagają od nas jednak konkretnego przygotowania. Nieważne, czy jest to jednodniowe podejście na niższy szczyt, czy kilkudniowa…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady