Krótki poradnik o tym, jak pracować w domu

Wielu z nas decyduje się w obecnych czasach na założenie własnej firmy i pracę w domu. Czasami jest to praca zdalna, polecająca na aktywności internetowej. Innym przypadkiem są osoby tworzące w domu własne wyroby, np. rękodzieła lub własną biżuterię. Dystrybucja tych wyrobów odbywa się na portalach internetowych (społecznościowych lub aukcyjnych).
„Domowy biznes” ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od logistyki i organizacji pracy. Wiele mam mających wolną chwilę, podczas gdy ich dzieci są w szkole lub w przedszkolu, decyduje się na formę biznesowej aktywności w domu. Ich praca opiera się głównie na udzielaniu się w Internecie, na tworzeniu postów i promowaniu marek (własnych lub innych firm).
Zdrowie przede wszystkim
„Domowy biznes” wymaga od nas determinacji, samodyscypliny i zaangażowania. Trzeba ustanowić godziny pracy i sztywno się ich trzymać. Ryzykiem jest, kolokwialnie ujmując – zwyczajne rozleniwienie, które dopada nas, kiedy wykonaliśmy już swoją pracę w domu, zaś godziny pracy jeszcze nie upłynęły. Wówczas dobrze jest znaleźć sobie dodatkowe zajęcie związane z naszą pracą. Mogą to być działania marketingowe, ulepszanie i usprawnianie metod pojawiania się w mediach społecznościowych lub poszerzanie wiedzy przy pomocy szkoleń online.
Jaki biznes najlepiej prowadzić w domu?
Prowadzenie biznesu w domu ma jedną ważną zaletę – nie musimy wynajmować biura ani lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej. Oczywiście „domowe biznesy” nie mogą sprostać wymogom każdej branży. Nie damy rady prowadzić siłowni w dwupokojowym mieszkaniu, gdzie w jednym pokoju śpi nasze dziecko, a w drugim suszymy pranie. Chodzi bardziej o jednoosobowe branże, w których jesteśmy swoimi szefami, pracownikami, magazynierami, sprzątaczami oraz osobami od marketingu i księgowymi. W domu można z powodzeniem prowadzić np. sprzedaż przy pomocy sieci internetowej, z wysyłkami towaru do Klientów w całej Polsce, a nawet na całym świecie. W mieszkaniu można malować obrazy, tworzyć meble i dekoracje, przeprowadzać kursy językowe online lub zostać blogerami modowymi.
Tylko czy to jest dla mnie?
Bycie własnym kierownikiem i organizatorem pracy wiele zalet. Można samemu dyktować sobie warunki pracy, jej charakter i sposób wykonywania. Można pracować o dowolnej porze dnia i nocy (trzeba jednak być ostrożnym, aby nie zostać pracoholikiem, nie dostrzegającym potrzeb swoich bliskich, którzy żyją obok nas i obok naszego domowego biznesu). Kolejną zaletą jest możliwość rozwoju i inwestowania w kierunku, który sami sobie wyznaczymy – nikt niczego nam nie narzuca, i nie musimy tłumaczyć się z wydatków w firmie.
Warto postawić na prowadzenie biznesu w domu, ponieważ rozwija on naszą przedsiębiorczość, kreatywność i samodzielność działania. Warto wówczas mieć wsparcie w rodzinie, która zrozumie nasz profil działalności. My natomiast powinniśmy pamiętać o tym, że dom to przede wszystkim DOM, a później dopiero praca i działalność zawodowa.
Może spodobać Ci się również:
Biologia to ważny przedmiot w szkole, który pomaga zrozumieć otaczający nas świat flory i fauny, ale nie tylko. Biologia to także choroby, jedzenie, ekologia i piękno tego, co nas otacza.…
Czytaj więcej