Zasypanie geokraty na skarpach. Jaki materiał zastosować, aby zwiększyć stabilność podłoża?
Prawidłowe położenie geokraty to istotny czynnik. Jednak, czy wiesz, że ważne jest też zasypanie geokraty, aby grunt był stabilny i odporny na erozję? Podczas stosowania geosiatki mamy kilka możliwości, jeżeli chodzi o jej zasypanie. Sprawdź, co możesz tutaj zastosować, żeby stabilność podłoża była naprawdę dobra?
Geosiatka na skarpy – czym zasypać?
Wzmocnienie skarpy ma ogromne znaczenie, jeśli nie chcemy dopuścić do jej osuwania. W przypadku skarp utworzonych sztucznie ryzyko osuwania się zwiększa. Aby praca nie poszła na marne, trzeba od razu zabezpieczyć podłoże.
Po zamontowaniu geosiatki trzeba pamiętać o jej zasypaniu. Możesz do tego użyć: kruszywo, ziemię, ale też inny rodzaj materiału.
Ważne jest, aby geosiatka na skarpy została zasypana dobrze i odpowiednią ilością materiału. Dobrą wiadomością jest to, że kupując trwałą i naprawdę dobrej jakości geosiatkę, możesz do zasypania użyć gorszego kruszywa, co zmniejszy koszty związane z zabezpieczaniem skarpy.
Dlaczego geokrata jest tak popularnym rozwiązaniem?
Geokrata jest wykonana z tworzywa sztucznego, które idealnie zabezpiecza różne rodzaje terenów. Ten rodzaj zabezpieczenia przypomina swoim wyglądem plaster miodu. Komórki geokraty mają różne wielkości, a sama geokrata może zostać również dopasowana pod względem wysokości.
Kolejnym ważny aspektem jest to, że wyróżnia się różne rodzaje geokrat, co pozwala na łatwiejsze ich dopasowanie do podłoża. Geokraty na skarpy są czymś najskuteczniejszym, dzięki czemu nie ma ryzyka osuwania się gruntu, nawet w wyniku silnego i częstego działania czynników atmosferycznych. Warto zwrócić tu też uwagę na stosunkowo niskie koszty takiego zabezpieczenia.
Jest to zatem dobra inwestycja, która będzie na długie lata. Dodatkowo na skarpie może rosnąć roślinność, gdyż zastosowane tworzywo sztuczne nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Roślinność zmienia wygląd skarpy na lepsze, przez co prezentuje się ona naprawdę dobrze.
Dlaczego stabilność podłoża nie zawsze jest dobra?
Nie każde podłoże jest stabilne. Niekiedy jego użytkowanie jest niemożliwe bądź w przypadku skarp trudno jest zachować ją w pierwotnym kształcie. Na słabą stabilność podłoża wpływają:
- Częste deszcze
- Podmokłe tereny
- Wiatry
- Rodzaj ziemi, znajdującej się w danym miejscu
Z pomocą przychodzi tu geosiatka, która jest idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Pomimo istnienia wielu sposób na zabezpieczenie powierzchni to geokrata jest najpopularniejsza.
Może spodobać Ci się również:
Grawerowanie to technika, która jest bardzo przydatna podczas produkcji. Co więcej, proces ten jest tak popularny, że napisy powstałe za pomocą grawerowania możemy spotkać na wielu urządzeniach i innych rzeczach,…
Czytaj więcej