Hot stamping – co to jest? Dekoracja butelek

unnamed file 4

Metod zdobienia butelek jest bardzo dużo. Producent szkła może zapewnić różnorodne oryginalne wzory i motywy barwne, które przyciągną uwagę danego produktu. Naczynia można dekorować za pomocą pojedynczej techniki, lub łączyć kilka sposobów barwienia. Jednym z ciekawszych i trwalszych metod naniesienia barwnych motywów jest Hot Stamping. Czym charakteryzuje się ta technika?

Czym jest Hot Stamping?

Przy tej metodzie wykorzystuje się specjalne folie, które imitują wygląd złota, srebra oraz innych metali szlachetnych. Mogą one być także przygotowane w innym lustrzanym kolorze. Hot Stamping umożliwia nanoszenie motywów na butelki szklane produktów premium, takie jak kosmetyki, alkohole oraz perfumy.

Proces dekoracji szkła przebiega w dwóch etapach:

  • nadrukowywania podkładu,
  • nakładania folii w wybranym kolorze.

Elementy  dekoracyjne wykonywane są w warunkach stosunkowo niskiej temperatury, co jednocześnie pozwala przenosić barwne odcienie na powierzchnię naczynia. Huta szkła umożliwia przygotowanie w ten sposób dekoracji na całej powierzchni butelek lub ich części.

Technika dekoracji szkła metodą hot stampingu

Metoda to swoisty druk powierzchniowy, który nanoszony jest z wykorzystaniem termo transferu. Nośnikiem barwnym jest specjalnie przygotowana wielowarstwowa folia. Dekoracje z niej zostają przeniesione na butelkę za pośrednictwem specjalnie rozgrzanej matrycy.

Hot Stamping umożliwia wykonanie dekoracji zarówno na regularnych jak i bardziej nierównych powierzchniach szkła. Ze względu na fakt, że jest to technika wysokotemperaturowa, naniesiony motyw odznacza się wysoką wytrzymałością. Fabryka szkła udostępnia także opcję dodatkowego wypalenia opakowań, które wzmocni przygotowane dekoracje. 

Metoda zdobienia znajdzie szereg zastosowań

Z wykorzystaniem Hot Stampingu można przygotować unikalne wzory różnych szklanych elementów. Stosując technikę można relatywnie łatwo uzyskać idealny, lśniący połysk naczynia. Stąd jest ona bardzo często wybierana w przypadku produkcji opakowań wysokiej jakości produktów.

Hot Stamping umożliwia przygotowanie motywów dekoracyjnych na skalę masową. Szybkość i łatwość produkcji może pomóc w przygotowaniu rozbudowanych partii naczyń, z których każde charakteryzować się będzie unikalnymi walorami estetycznymi.

Hot Stampling polecany jest głównie w przypadku projektów naczyń do przechowywania ekskluzywnego produktu. To doskonała metoda wykończeniowa, która może być użyta na już wcześniej pomalowane, zmatowane lub zmetalizowane butelki. Technika nada wyrobom unikalnego połysku. Huta szkła Tur udostępnia również Hot Stamping jako samodzielną metodę zdobienia elementów szklanych.

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1639751898256 e80ef909ea8dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3Nnx8c2hvd2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTc4NzA4NDIixlibrb 1.2.1q80w1080

Kabina prysznicowa – jaka wersja będzie najlepsza do średniej łazienki?

1 sierpnia 2022

Każdy z nas ma nieco inne oczekiwania w kontekście aranżacji łazienki, jednak wszyscy zapewne jednogłośnie zgodzimy się z tym, że powinna być ona przede wszystkim funkcjonalna. Osiągnięcie takiego efektu będzie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady