Jak walczyć z alergią? Jakie leki należy przyjmować?

unnamed file 8

Z roku na rok wzrasta liczba uczulonych na różne czynni osób. Szereg alergenów w naszym otoczeniu powoduje uczulenia, o jakich jeszcze ćwierć wieku nie słyszano. Niejednokrotnie dotyczą one osób, które nigdy wcześniej nie były na nic uczulone.

Leczenie alergii, to przede wszystkim walka z eliminacją alergenów oraz objawów jakie powodują. Tu do dyspozycji pacjent ma środki farmakologiczne na receptę i leki przeciwalergiczne bez recepty. Wybierając te drugie warto zasięgnąć porady i dobrać odpowiednie pod względem składników pod indywidualne potrzeby.

Leki antyhistaminowe, kiedy warto po nie sięgnąć?

Do jednych z najczęstszych objawów alergii należy nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie spojówek i astma sienna. Zazwyczaj częściej dotyka alergików w sezonie wiosenno-letnim, niż zimą. Powodowane jest to zwiększonym pyleniem roślin, a także większą ilością kurzu i innych sezonowych alergenów.

Tu dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tabletek na alergię, które zmniejszą nieprzyjemne swędzenie, duszności oraz drapanie w gardle. Do wyboru mamy dostępny bez recepty Amertill Bio, Allegra lub Alertec, gdzie za łagodzenie objawów odpowiada eksofenadyna chlorowodorku lub dichlorowodorek cetyryzyny.

Leki przeciwalergiczne na łagodzenie objawów skórnych

Alergia to nie tylko katar sienny, czy nadmierne łzawienie. Często związana jest z podrażnieniem skóry, wypryskami, a nawet poważniejszymi stanami zapalnymi. Wówczas warto sięgnąć po odpowiednie kremy lub maści, np. Bepanthen, Hydrocortisonum lub Fenistil. W każdym z tym leków działają substancje czynne, które łagodzą świąd i podrażnienie.

Alergik o skórę musi dbać szczególnie. Dlatego też warto przestawić się ze zwykłych kosmetyków i detergentów z chemicznym składem, na środki specjalnie dostosowane do skóry wrażliwej.

Alergie pokarmowe, jak je eliminować?

Alergie pokarmowe to również coraz częstsze schorzenie i niestety dotyka coraz więcej najmłodszych. Objawy mogą być różne, od delikatnej wysypki, po wstrząs anafilaktyczny. Dlatego tez warto zasięgnąć opinii alergologa i poznać czynniki uczulające.

Mając wiedzę, co uczula, w pierwszej kolejności należy wyeliminować z jadłospisu ten czynnik. W przypadku leczenia, zależy ono od objawów. Często są to stany zapalne na skórze, a wśród leków mogą znaleźć się te, które stosuje się przy Atopowym Zapaleniu Skóry, często związanym z uczuleniem pokarmowym.

Alergii nie należy traktować zbyt lekko i warto sięgać po leki łagodzące objawy. Długo utrzymujący się stan podrażnienia powoduje dyskomfort psychiczny i fizyczny, a to wpływa źle na samopoczucie oraz stan zdrowia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Woskowanie auta – jak często należy je wykonywać?

1 czerwca 2021

Po prawidłowym umyciu pojazdu trzeba go odpowiednio zabezpieczyć. Co prawda karoseria już teraz prezentuje się doskonale, jednak z biegiem czasu powierzchnia ponownie pokryje się brudnym nalotem. Aby choć częściowo temu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady